750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
MiaMano

Bizi takip edin:

129 ürün

Mors Alfabesi Bileklik

Gümüş Mors Alfabesi Tek Bileklik
Oneprettywish

330.00 TL 360.00 TL

(66)

%8

İNDİRİM

%33

İNDİRİM
Doğaltaş Mors Alfabesi Bileklik
GADjewellery

239.00 TL 399.00 TL

(3)

%40

İNDİRİM
Hematit Mors Alfabe Miyuki Bileklik
ht takitasarim

217.50 TL 290.00 TL

(2)

%25

İNDİRİM

%26

İNDİRİM

Yükleniyor...

 

 

Mors Alfabesi Bileklik

Sıra Dışı Takı Sevenlere: Mors Alfabesi Bileklik!

Takı seçimlerinde klasiğin dışına çıkmaktan hoşlananlar, etkileyici ve bir anlamı olan aksesuarları beğenenler için harika bir önerimiz var; mors alfabesi bileklikler! Uzun yıllar öncesinde geliştirilen mors alfabesi günümüzde önemini kaybetmiş gibi düşünülse de halen yoğun bir şekilde kullanılıyor. Şimdilerde ise bu özel alfabe takı tasarımlarıyla da hayat bulmaya devam ediyor. Özellikle isimlerin mors alfabesiyle yazılmış halini yansıtan bilekliklerin sıra dışı takı sevenler için harika bir tercih olabileceğini belirtelim.

Mors Alfabesi Nedir?

Mors kodu olarak da bilinen mors alfabesi nedir sorusunun yanıtı için 1800’lü yıllara dönmek gerekiyor. Mors alfabesi harf ve sayıların, çizgi, boşluk ve nokta şeklinde kodlanması ile oluşturulan bir alfabedir. Çeşitli uzunluklarda elektriksel atımlar ya da yanıp sönen ışıklar ile yöntemler ile hem mekanik hem de görsel sinyaller ile mors alfabesi kullanılabiliyor. Bu alfabe adını telgrafın mucidi olan Samuel Finley Breese Morse'tan alıyor. Bu alfabenin denizcilikte ve savaş dönemlerinde tahmin edilenden çok daha yoğun bir şekilde kullanıldığını belirtebiliriz. Hatta savaş dönemlerinde çoğu zaman mesajlar mors kodlarıyla ve şifreli bir şekilde iletilirdi. Günümüzde mors alfabesi en çok yardım çağrısı anlamına gelen SOS’İ kodlamak için kullanılıyor. Bu kod (...−−−......---......−−−...) şeklindedir.

Mors Alfabesi Kullanımı

Elbette mors kodu günümüzde hala kullanılıyor. Amatör radyo meraklıları arasında en popüler alfabe olduğunu da belirtmeliyiz. Öyle ki 2003 yılına kadar amatör radyo lisansı alabilmek için mors kodunu bilme şartı vardı. Havacılık alanında da mors kodu yoğun bir şekilde kullanılıyor. VOR ya da NDB gibi radyo navigasyon cihazlarıyla halen bu kodun kullanıldığını söyleyebiliriz.

Mors Alfabesinden İlham Alan Tasarımlar

Mors alfabesinden ilham alınarak geliştirilen çok sayıda farklı tasarımın olduğunu söyleyebiliriz. Bu tasarımlar arasında en çok ilgi görenler ise takılar oluyor. Uzun, kısa, büyük ve küçük boncuk çeşitleri kullanılarak isim yazılması yöntemi ile oluşturulan takı tasarımları yediden yetmişe herkesin beğenisini topluyor. Mors alfabesini bilmeyenlerin sadece şık bir aksesuar olarak gördüğü bu takılarda ne yazdığı, alfabeyi bilenler tarafından anında anlaşılabiliyor. Mors alfabesinden ilham alınarak geliştirilen tasarımlar arasında en büyük ilgiyi gören ise bileklikler oldu.

Hem zarif bir duruşa sahip olması hem de üzerinde mors kodunu bilmeyenlerin anlayamadığı isimler ya da ifadeler yazması, bu bileklikleri özel ve anlamlı kılıyor. Özellikle çiftlerin mors alfabesi bileklik modellerine büyük bir ilgi gösterdiğini söyleyebiliriz. Sevgililer günü ya da doğum günü hediyesi olarak ilginç bir takı tasarımı arayanlar soluğu mors alfabesi bilekliklerde alıyor.

Mors Alfabesi Bileklik

Miamano olarak mors alfabesi bileklik tasarımlarını sizlere geniş bir seçenek yelpazesi eşliğinde sunuyoruz. Hem kadınlar hem de erkekler için özel olarak dizayn edilen bileklikler kişiselleştirilebiliyor. Online sipariş sitemizde yer alan tasarımlar arasından dilediğinizi seçerek, mors kodu ile istediğiniz ismin ya da kelimenin yazılmasını talep edebiliyorsunuz. Dolayısıyla bileklik modelleri tamamen size özel olarak hazırlanıyor.

Altın ve gümüş rengi seçeneklerini de sunan modeller aynı zamanda renkli boncuklarla da hazırlanabiliyor. Her zevke ve her tarza hitap eden mors alfabesi bileklik fiyatları gayet makul rakamlardan oluşuyor. 925 ayar gümüş kullanılarak tasarlanan modeller de seçenekler arasında mevcut. Bütçe dostu fiyatlarla sevdiklerinize ya da kendinize hediye olarak siz de bu sıra dışık bilekliklere yönelebilirsiniz. Anlamlı bir hediye arayışında olanlar için yüz güldüren bir seçeneğe dönüşen tasarımlar dayanıklı, şık, zarif ve modern duruşlarıyla da ön plana çıkıyor.