650 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
MiaMano

Bizi takip edin:

Takılar

İlham Veren Koleksiyonlar

Materyale Göre Takılar

Erkek Takılar

Tasarımcılarımızla Tanışın

En Popüler Takılar

Fiyata Göre

Takı Seçimi Nasıl Olmalı?

Bütün kombinlerinize minik dokunuşlarla bambaşka bir hava katan takılarınızı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizin için anlattık.

Takı seçimi öncelikli olarak zevklere hitap edecek şekilde yapılsa da dikkat edilmesi gereken başka noktalar da bulunuyor. Bir takıyı seçtikten sonra her şeyden önce kalitesinden ne kadar kullanışlı olduğuna kadar pek çok farklı parametre yer alıyor.

Takı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Zevkinize uygun olan takı modellerine bakarken hangi materyallerden yapıldığı ve materyalin kalitesi son derece önemlidir. Özellikle de metal hammadde içeren takıların erkenden kararma ya da bozulma meydana getirmesi, deriden yapılanların kolayca kopması gibi sorunlar aldığınız aksesuarın sadece birkaç kullanım sonunda çöpe gitmesine sebep olabilir.

Materyalin yanı sıra takıdaki taşların da orijinal olup olmaması, imitasyonlardan sakınılması dilediğiniz şık görünümü elde etmenizde rol oynar. Bu sebeple de kolayca deforme olabilecek, gerçek ya da doğal olmayan takı malzemelerinin bulunduğu tasarımları seçmemeniz gerekir.

Tüm bunlar kadar elbette tasarım da önemli bir rol oynar. Bazen hoşunuza giden bir tasarımın umduğunuz kadar iyi görünmediğini fark edebilirsiniz. Bu sebeple de takı seçerken vücut yapınız ve tarzınız ile uyum sağlayabilecek modeller arasından bir tercih yapmanız avantaj sağlayabilir.

Neden Özel Tasarım Takı?

Takı seçiminde sıradanlıktan uzak olmak pek çok takı seven insanın tercihidir. Bu sebeple de arayış daha çok özel tasarım takılar arasından yapılmalıdır. Özel tasarım takılar genellikle tasarımcısında saklı bir hayal ya da hikayenin dışavurumu olarak ortaya çıkar. Bu sebeple de bir kere tasarlanan takı seri üretimde olduğu gibi her zaman ve her yerde karşınıza çıkmaz. Ayrıcalıklı tercihlerde bulunmanın bir diğer avantajı ise el yapımı olan bu ürünlerin çok daha özel bir aurası olmasıdır. Bu sayede tarzınızı tamamlayan özel bir parça olarak daha ince bir şekilde zevkinize hitap edebilirler.

En Çok Tercih Edilen Takılar Neler?

Takı sevenlerin en çok tercih ettiği takılar arasında son zamanların trendleri arasında yer alan doğal taşlar, miyuki boncuklar ve her zaman vazgeçilmez olan gümüşler yer alıyor. Hemen her kombinle uyum sağlayabilecek materyal ve modellerin sıkça tercih edildiği takılar arasından artık özel bir anlam ifade eden, numeroloji gibi inanışları ya da şans, aşk gibi dilekleri sembolize eden modeller de bulunuyor.

Eskisi ile kıyaslandığı zaman artık erkeklerin de çok fazla takı kullandığı bugünlerde bir takı seçimi yapmadan önce tüm bu noktalara dikkat etmek, özellikle hediye olarak satın alınan takılarda hassas davranmak daha iyi bir seçim yapmanızı sağlayabilir. Siz de hem kaliteli hem de özel tasarıma sahip olan takıları tercih etmek, sayısız farklı ve özel tasarım model arasından seçim yapmak için Miamano’nun takı modellerine göz atabilirsiniz. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için kaliteli ve özel tasarım takıları hemen alabilirsiniz.