750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
MiaMano

Bizi takip edin:

İlham Veren Tasarımlar

Materyale Göre Seçimler

Dekorasyon Aksesuarları

Oda Oda Dekorasyon

2024 DEKORASYON TRENDLERİ

En Sevilen Tasarımlar

Fiyata Göre Seçimler

Ev Dekorasyon Ürünleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Ev dekorasyonu için zevkinize hitap eden ürünlerin büyüsüne kapılmadan önce bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var. Miamano olarak sizin için anlattık.

Ev dekorasyonu son derece önemli bir konu. Özellikle pandemi döneminde uzun süre kapalı kalmak zorunda olduğumuz evlerimizde yaşam alanlarımızın konfor kadar huzur da sağlaması gerektiğinin önemini bir kere daha kavradık. Hem konforun hem de huzurun en kilit noktasını ise ev dekorasyonu oluşturuyor. Bu yüzden eviniz için zevkinize göre tercih yaparken bazı önemli noktaları da göz önünde bulundurabilirsiniz. 😊

Ev Dekorasyonunda Hangi Ürünler Tercih Edilebilir?

Ev dekorasyonunu yenilerken ya da zenginleştirirken aslında dilediğiniz tüm ürünleri tercih edebilirsiniz. Duvar süsleri, saatler, biblolar, resim çerçeveleri, mumlar, vazolar ve daha pek çoğu arasından dekorasyon zevkinize uygun olan tercihleri yapabilirsiniz. Burada önemli olan konu aslında dekorasyona katkı sağlarken seçeceğiniz ürünün eviniz için gereksiz bir kalabalık oluşturmadığına emin olmak. Örneğin; küçük bir oda için duvar süsü tercih etmek yerine şık çerçevelere sahip bir ayna tercih etmek az yer kaplamasının yanı sıra odanın daha büyük ve ferah görünmesine de yardımcı olabilir. Bununla birlikte her zaman tamamlayıcı ya da gölge görevi görebilecek renkler yerine kontrastların uyumundan faydalanarak tek düze bir görünümü de kırabilirsiniz.

Ev Dekorasyon Ürünleri Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ev dekorasyon ürünlerini tercih ederken dikkat etmeni gereken tek şey dekorasyon anlayışınızla örtüşüp örtüşmediği değildir. Günümüzde ergonomi hem mimarinin hem de dekorasyonun önemli bir parçası olduğu için olabilecek en ideal seçimleri yapmak gerekiyor. Bu sebeple siz de dekorasyon ürünlerini tercih ederken estetik olması kadar fonksiyonel olmasına da dikkat edebilirsiniz. Bununla birlikte yapıldığı malzemenin ne olduğunu bilmek sizin için doğru bir seçim olup olmadığında rol oynayabilir. Örneğin; küçük yaşta çocukların olduğu evler için cam ya da seramik gibi kolay kırılabilecek tercihler yerine ahşap ya da metal malzemeden yapılmış tasarımlar daha ideal bir seçim olabilir.

Hediye Olarak Ev Dekorasyon Ürünlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Siz hiç, ihtiyacı biten bir ev gördünüz mü? 😊 Bu pek de mümkün değil. Genellikle bir evin birincil öncelikleri asla bitmez. Bu sebeple de esas noktalara odaklanırken pek çok kişi evini güzelleştirmek için yapması gerekenleri ötelemek zorunda kalır. Hediye olarak ev dekorasyonunu tercih etmek için en geçerli sebeplerden biri sevdikleriniz için onların yaşam alanına katkıda bulunacak olan bir hediye vermektir. Bununla birlikte gerçek bir hatıranın en güzel temsilcilerinden biri de yine ev dekorasyon ürünleri oluyor çünkü sevdiğiniz birinin doğrudan yaşam alanında yer alan bir hediye sunmuş oluyorsunuz. Özellikle yeni evlenen ya da yeni bir eve taşınan sevdikleriniz için hem güzel bir hediye hem de onlara yardımcı olacak bir hediye için ev dekorasyon ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Siz de hem kendiniz hem sevdikleriniz için bazı ufak detaylara dikkat ederek birbirinden güzel ev dekorasyon ürünlerini tercih etmek için hemen Miamano’ya göz atabilirsiniz.