650 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
MiaMano

Bizi takip edin:

Önerilerimiz

En Popüler Ürünler

Bebek&Çocuk Odası

Bebek&Çocuk Giyim

Oyuncaklar & Aksesuarlar

Çocukların Dünyası

Bebek & Çocuk Hediyeleri

Okul İhtiyaçları

Fiyata Göre

Miamano’nun birbirinden özel tasarımlara sahip çocuk ve bebek kıyafetleri arasından çocuğunuz için hem sağlıklı hem de hoş tasarımlara sahip olan giyim parçalarını bulabilirsiniz. Ancak tasarımlara bakmadan önce bebek ya da çocuk kıyafetleri seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında fikir verecek bir yazı hazırladık!😊

Bebek/Çocuk Giysileri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bebek kıyafetleri seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu, giysinin imal edildiği kumaşın bebek sağlığı için zararlı olabilecek bileşenler içermemesidir. Pişik gibi sorunlara sebep olacak naylonlu kumaşlar ya da kimyasal barındıran renklendirme işlemlerinin olmadığı, mümkünse tümüyle organik olarak üretilmiş, %100 pamuk giysiler seçmelisiniz.

Yenidoğan Bebek Kıyafetleri Kaç Parçadan Oluşur?

Yapılan tasarımlara göre çok farklı parçalardan oluşuyor olsa da yenidoğan bebek kıyafetlerinin tam takım olması için şapka, tulum, eldiven bulunması gerekir. Tüm bu parçaları tek tek olarak bulabilmek mümkün olsa da genellikle takım olarak almak bebeğinizi uyumlu bir şekilde giydirebilmenize de olanak tanır. Bununla birlikte bere ve eldivenleri diğer tulumlarla da kombinleyebilirsiniz. Böylelikle ellerini yüzüne götürmesi halinde kendini incitmesini engelleyebilir ve başının üşümesini önleyebilirsiniz.

Yenidoğan Bebek Elbiseleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yenidoğan bebek kıyafetlerinde olabildiğince organik kumaşlardan üretilen giysileri tercih etmeniz gerekir. Bununla birlikte bebeğinizin rahat edebilmesine dikkat etmelisiniz. Uyurken onu rahatsız etmeyecek, dikişlerinin tenini ezmeyeceği, hareket halindeyken de rahatça kol ve bacaklarını oynatacak şekilde esnek olan kıyafetleri tercih etmelisiniz.

Kışın Bebek/Çocuk Giysisi Seçimi Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocukların bünyeleri genel olarak daha sağlam olsa da soğuktan etkilenmeleri mümkündür. Bu sebeple önceliği sağlıklarını korumaya vererek çocuklar için seçeceğiniz kışlık kıyafetlerin sıcak tutmasına ancak çok terletmeyen türde olmasına dikkat etmelisiniz. Yün kumaşları doğrudan tenine değecek şekilde giydirmek yerine içine bir atlet, gömlek ya da tişört giydirerek kullanabilirsiniz. Dışarıya çıkardığınızda soğuktan etkilenmeyeceği kadar kalın bir mont giydirmenin yanı sıra atkı, bere ve eldiven takımını da eksik etmemelisiniz.

Yaz Aylarında Bebek/Çocuk Giysisi Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Çocukların yazın yaşayabileceği en büyük sorun pişik olmaktır. Bunun önüne geçmek için öncelikle pamuk kumaşlardan yapılan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Çocuğunuza giydireceğiniz naylonlu kumaşlar hem çok fazla terlemesine sebep olacak hem de teri emmeyeceği için teninin hava almasını engelleyecektir. Bununla birlikte oyun yaşında olan çocukların rahatça hareket etmesi de son derece önemlidir. Bu sebeple de bedenini çok sarmayacak, rahatlıkla hareket etmesine izin verecek esnekliğe sahip olan giysiler de yaz aylarında çocuklarınızın rahat etmesini sağlayacaktır.

Siz de bebeğiniz ve çocuğunuz için öncelikle sağlığı için uygun olan kıyafetleri tercih etmelisiniz. Bunun dışında seçeceğiniz kıyafetlerin hoş tasarımlara sahip olmasını arzu ediyorsanız Miamano’nun çocuk ve bebek giyimi için uygun olan tasarımları arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Siz de hemen bebeğiniz için en sevimli kıyafetleri almak için Miamano’ya göz atın.