650 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
MiaMano

Bizi takip edin:

Bayram Hediyeleri

Bayram Sofra Tekstili

Bayram Sofra Grubu

Materyaller

 

Bayram Sofraları

Ramazan Sofrası Hazırlarken Nelere Dikkat Edilir?

Öncelikle ağırlayacağın misafir sayısına göre masanı ve servis takımlarını organize etmelisin. Masa düzenini sıcak, samimi bir ortam yaratacak kadar yakın ama misafirlerinin rahat etmesini sağlayacak kadar da mesafeli oluşturabilirsin. Yemek takımına ait paçaları da sofrada size eşlik edecek kişi sayısına ve yemeklerin özelliklerine göre belirlemek oldukça önemli. Servis parçalarını masaya yerleştirirken kalabalık ve göz yoran bir görüntü oluşturmamasına dikkat etmelisin.

Şık ve Sade Bir Sofra Oluşturmak

Geldik ikinci adıma. Misafir sayın ve kullanacağın servis takımların belliyse, artık masanı detaylandırmaya başlayabilirsin. Ramazan ayı, maneviyatın öne çıktığı ve birçok fazlalıktan arınmamızı sağlayan bir ay. Bu değerlerin ışığında sen de masanı tasarlarken abartılı parçalar tercih etmek yerine sade ve zarif tasarımlara sahip sofra tekstiline yer verebilirsin. Nötr renklere sahip bir masa örtüsü, hasır ya da jüt Amerikan servisler güzel bir seçim olabilir.

Ramazana Geleneklerine Uygun Bir Sofra Nasıl Olur?

Hepimiz biliyoruz ki Ramazan sofraları, bize birçok güzelliği hatırlatan ve Osmanlı’dan bize kalan önemli bir gelenektir. Bu geleneği sürdürmenin en keyifli ve şık yollarından biri ise soframızda ve evimizde geleneksel lezzetlere ve yöresel tasarımlara yer vermek kuşkusuz. Bu sofraya en çok yakışan geleneksel tasarımın ise bakır ürünler olduğunu düşünüyoruz. El yapımı bakır kupalardan sunulan içecekler, çayınıza ayrı bir lezzet katacak bakır demlikler ya da her detayında ve dokunuşunda emek olan bakır sunumluklar… Hepsi misafirlerine kendilerini özel hissettirmekle kalmayacak aynı zamanda sunduğun her ikrama ayrı bir lezzet katacak.

Unutmadan;

Sen de sevdiklerini bir sofra etrafında toplayarak güzel duyguların pekişmesini sağlamak ve Ramazan’ın paylaşmak olduğunu hatırlatmak istersen, kalabalık Ramazan sofraları geleneğini yaşatmaya devam edebilir ve bu özel sofraları MiaMano’nun özel tasarımlarıyla taçlandırabilirsin.